Tarım Gıda Ve Hayvancılık Sektörü Şirket Kuruluşu ve Gerekli İzinler

      Bu bölümümüzde ,  tarım hayvancılık ve gıda sektöründe işyeri  açmayı düşünen girişimciler için, işyerinin kuruluş aşamaları, prosedürleri ve maliyetleri hakında bilgi paylaşacağız. 

 

       Öncelikle belirtmek gerekirse,  tarım hayvancılık ve gıda sektöründe şirket  kurmak isteyen girişimciler bireysel şirket veya sermaye şirketi kurup , ticari faaliyetlerde bulunabilirler.  Yani şirket türünün , yasal prosedürler açısından önemi yoktur.   Lakin, ticari prejtij ve çalışılan firmalara sağlayacağı güven açısından,  bizim tavsiyemiz, sermaye şirketi kurmaları yönündedir. Bu Limited ya da anonim şirket olabilir.

        İşinize özel detaylı maliyet tablosunu ÜCRETSİZ almak ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Etiket; kuruluş, şirket kuruluşu,şirket açılışı, tarım gıda hayvan sektörü şirket kuruluşu, tarım gıda hayvan sektörü kurulabilecek şirket türü, tarım gıda hayvan sektörü şirketinde şirket kuruluş maliyeti, tarım gıda hayvan sektöründe firma açılış işlemleri, tarım gıda hayvancılık şahıs şirketi

      Tarım Gıda Ve Hayvancılık Sektöründe, şirketi kuruluş süresi, kuracağınız şirket türünüe göre değişiklik gösterecektir.  Bireysel şirketler, bir gün içinde kurulabilirken , Sermaye şirketlerinde bu süre, ortalama 5-7 iş günü'dür. 

      

      Şirket kuruluş süreçleri ve maliyetleri ile ilgili detaylı bilgiler için, aşağıdan ilgili linki tıklayınız ;

 

Bireysel Şirketler

 

 

Sermaye Şirketleri

Tarım Gıda Ve Hayvancılık Sektörü Şirket Kuruluş Süreçleri

Tarım Gıda Ve Hayvancılık Sektörü Gerekli İzinler;


Genel İzin ve Başvurular;

 

          Genel anlamda işyeri açılışı yapabilmek için öncelikle kuruluş aşamasında Vergi Dairesi, şahıs işletmeleri için seçmeli olarak ticaret ya da meslek odası, sermaye şirketleri için ticaret odası başvurusu yapılması gerekiyor. Eğer personel çalıştırılacaksa SGK başvuruları yapılacak. İşyeri Ruhsatı için ise belediyeden izin alınacaktır.

 

  • Vergi Dairesi

  • Sosyal Güvenlik Kurumu

  • Belediye

  • Ticaret Odası / Meslek Odaları

 

Sektöre Özel İzin ve Başvurular;

  • Tarım Müdürlüğü

  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

08.7.2021 Güncel