Medikal Ve Sağlık Sektörü Şirket Kuruluşu ve Gerekli İzinler

      Bu bölümümüzde , Medikal Ve Sağlık sektöründe işyeri  açmayı düşünen girişimciler için, işyerinin kuruluş aşamaları, prosedürleri ve maliyetleri hakında bilgi paylaşacağız.

 

       Öncelikle belirtmek gerekirse, Medikal Ve Sağlık sektöründe şirket  kurmak isteyen girişimciler bireysel şirket veya sermaye şirketi kurup , ticari faaliyetlerde bulunabilirler.  Yani şirket türünün , yasal prosedürler açısından önemi yoktur.   Lakin, ticari prejtij ve çalışılan firmalara sağlayacağı güven açısından,  bizim tavsiyemiz, sermaye şirketi kurmaları yönündedir. Bu Limited ya da anonim şirket olabilir.

Etiket; kuruluş, şirket kuruluşu,şirket açılışı, medikal ve sağlık sektörü şirket kuruluşu ve izinleri , sağlık sektöründe şirket kuruluşu, sağlık sektörüne uygun şikret türü, sağlık sektöründeki iş kolları, sağlık sektörü şahıs şirketi, sağlık sektörü limited şirket

       Medikal Ve SağlıkSektöründe, şirketi kuruluş süresi, kuracağınız şirket türünüe göre değişiklik gösterecektir.  Bireysel şirketler, bir gün içinde kurulabilirken , Sermaye şirketlerinde bu süre, ortalama 3 - 4 iş günü'dür. 

      

      Şirket kuruluş süreçleri ve maliyetleri ile ilgili detaylı bilgiler için, aşağıdan ilgili linki tıklayınız ;

Medikal Ve Sağlık Sektörü Şirket Kuruluş Süreçleri

Medikal Ve Sağlık Sektörü Gerekli İzinler;


Genel İzin ve Başvurular;

 

          Genel anlamda işyeri açılışı yapabilmek için öncelikle kuruluş aşamasında Vergi Dairesi, şahıs işletmeleri için seçmeli olarak ticaret ya da meslek odası, sermaye şirketleri için ticaret odası başvurusu yapılması gerekiyor. Eğer personel çalıştırılacaksa SGK başvuruları yapılacak. İşyeri Ruhsatı için ise belediyeden izin alınacaktır.

 

  • Vergi Dairesi

  • Sosyal Güvenlik Kurumu

  • Belediye

  • Ticaret Odası / Meslek Odaları

 

Sektöre Özel İzin ve Başvurular;

  • Sağlık Bakanlığı

      İşinize özel detaylı maliyet tablosunu ÜCRETSİZ almak ve sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.   

08.7.2021 Güncel