HOME OFİŞ ŞİRKET - İŞYERİ KURULUŞU 

Etiket; home ofis, home ofis işyeri, home ofis şirket açılışı, home ofis firma kurmak , home ofis şahıs şirketi kuruluşu, home ofis limited şirket kuruluşu, home office, home office işyeri, home office şirket açılışı , home office firma kurmak , home office şahıs şirketi kuruluşu, home office limited şirket, home office işyeri nasıl kurulur, kiralık evimi home ofis gösterebilirmiyim, kendi evimi home office kullanabilirmiyim, evimin bir odasını home ofis iş adresi gösterebilirmiyim.

      Bilindiği üzere, günümüzde bazı işlerin yapılması için illaki bir büro ya da ofise ihtiyaç yok.  Bu noktada evinizde uygun bir odayı ofis olarak kullanabilir ve tüm işlerinizi buradan yürütebilirsiniz. Türkiye'de, bazı istisnalar hariç, evinizin bir odasını yasal işyeri adresi olarak gösterip, home ofis olarak kullanmanızda, kanunlara göre bir sakınca yok.

 

         Avrupa ülkelerinde çok yaygın olan home ofis çalışma modeli, gelişen teknoloji ve iş modellerine paralel olarak Türkiyede de artış göstermektedir.  Bazı meslek grupları için sabit bir ofise ihtiyaç duyulmuyor. Home ofis çalışma modeli maliyetleri en aza indirme konusunda iyi bir çözüm olduğundan dolayı rağbet görüyor.

Home Ofis Çalışma Modeline Uygun Bazı Meslekler; 

 

         E-ticaret, web tasarım, ressamlık, Yazarlık,   online danışmanlık, blog yazarlığı, editörlük, ressamlık, makale yazarlığı, haber sitesi yönetimi, mobil uygulama geliştirme, e-ticaret sitesi yönetimi, online pazarlama faaliyetleri, basın bülteni yazımı, pr çalışmaları, halkla ilişkiler hizmetleri, sunum-dosya hazırlama, online eğitim, kitap tasarımı, gazete mizanpajı, grafik-tasarım işleri, online yatırım işleri, domain yatırımcılığı, bilgisayar bakım-onarımı.

Home Ofis Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur

   1 -  Mali Müşavir

 

       Home Ofis şirket kurmaya karar verdiğinizde , öncelikle , işinin ehli olan bir mali müşavirle anlaşmalısınız. Mali Müşavir olmadan vergi beyannameleri beyan edilemiyor.

 

        Ayrıca Mali Müşavir, fuzuli zaman ve maliyet kayıplarınızı önleyerek, kosgeb teşvikleri ve vergi avantajları konularında sizlere yol gösterecektir. Vereceğiniz bir vekaletname  ile tüm kuruluş , sigorta, maliye işlemlerini sizin adınıza yerine getirecektir. 

 

  2 - Gerekli Belgeler

  • İkametgah belgesi

  • Noterden İmza Sirküleri

  • Noterden Vekaletname

  • Kimlik Fotokopisi

  • İş adresinizin, home ofis adresinizin kira sözleşmesi

  

   Bu belgeleri hazırladığınızda, Mali Müşavir, aynı gün içerisinde kuruluşu tamamlayıp , vergi levhanızı teslim edecektir. 

       Şirket kurup , home ofis olarak çalıştığınız takdirde aylık giderleriniz şunlar olacak: SGK prim ödemesi (eski adıyla bağkur. başka bir işte sigortalılığınız var ise zorunlu değil) , muhasabecinize aylık ödeyeceğiniz ücret ve KDV ücreti. Üç ayda bir de kira stopajınız, geçici vergi ödemeniz olacak. Ev kendinize ya da ailenizden birine aitse bu ücreti de çok düşük bir şekilde ödersiniz. Harcamalarınızı gider olarak göstermeniz de mümkün. Home ofis çalışmak sanıldığı kadar maliyetli ve korkulacak bir iş modeli değil.

       Evde iş imkanı konusunda en etkili çalışma modellerinden biri olan home ofis ile birlikte evinizde rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. Bu noktada disiplinli olmak önemli. Kendinize sıkılmayacağınız ve işlerinizi boşlamayacağınız bir çalışma programı uygularsanız home office iş modelinden keyif almanız kaçınılmaz olacak.

Home Ofis Limited Şirket Nasıl Kurulur

 

       Home ofis çalışırken, ticari faaliyetleriniz, kredi kurumları ve bankalar karşısında daha prestijli olması için, limited şirket kurmak isteye bilirsiniz. Kanunlara göre, yaptığınız işe uygun olması kaydıyla, home ofis adres gösterip limited şirket kurmanızda bir sakınca yoktur. 

 

      Limited Şirket kurmaya karar verdiğinizde, fiziki bir işyerine ihtiyacınız yok ise ve ev adresinizi home ofis olarak şirketin merkez adresi  göstermek istemiyorsanız,  sanal ofis kullanarakta kuruluşunuzu yapabilirsiniz. 

 

      Limited Şirketin kuruluş prosedürleri ve maliyetleri, şahıs firmasına kıyasla biraz daha fazladır. Şahıs Şirketi ortalama 500 TL civarı bir maliyetle kurulurken , limited şirket 2.300 TL civarı bir maliyetle kurululabilmektedir.

 

      Limited şirket kuruluş süreci, ve detaylı maliyetlerine, aşağıdaki ilgili sayfalardan detaylı ulaşabilirsiniz. 

 

 

      Şirketiniz için detaylı maliyet tablosunu ÜCRETSİZ almak ve sorularınız için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. 

10.7.2021 Güncel

Home Ofis Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Home Ofis Kuruluş Süreci

 

       Home ofis modelinde çalışıp, şirket kuracağınız zaman, evinizde uygun bir odayı ofis olarak dizayn etmeniz yeterli. Bunun için bir çalışma masası, sandalye, kitaplık, evrak dolabı, bilgisayar, yazıcı, internet hattı, telefon hattı, çalışma lambası gibi temel ofis mobilyaları işinizi görecek. Bunları evinizdeki eşyalar arasından temin edeceğiniz gibi çok ucuza da satın alabilirsiniz.

       Türkiyede'ki kanunlar karşısında, home ofis olarak çalışmalarınızı sürmeniz için herhangi bir sakınca yok. Yapmayı düşündüğünüz iş evden kolaylıkla yapılabilecek nitelikte ise muhasebeciniz ile konuşarak birkaç yüz lira maliyetle , birgün içerisinde şahıs şirket kurup, ticari faaliyerlerde bulunabilirsiniz.  Eviniz kendinize ait ya da aile bireylerinden birine aitse işiniz daha da kolay olacak. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra memur açılışı yapacak. Fatura bastıracaksınız. Böylece iş yeriniz çalışmaya hazır hale gelecek.